Zalety szczotkowanej podłogi drewnianej

Podłoga z naturalnego drewna nadaje każdemu wnętrzu ponadczasowego charakteru. Co to jest szczotkowanie i jak może uatrakcyjnić wygląd podłogi w naszym mieszkaniu?

4Czym jest szczotkowanie?

Szczotkowanie polega na mechanicznym usunięciu wszystkich miękkich elementów wierzchniej warstwy drewna. Dzięki temu faktura drewna staje się niejednolita i co najważniejsze – uzyskuje w pełni naturalną strukturę. Znacząco uwidocznione usłojenie oraz układ włókien poszczególnych desek uwydatniają rysunek drewna, wizualnie je postarzając. W procesie szczotkowania możliwe jest więc uzyskanie podłogi o naturalnym i wyjątkowo szlachetnym charakterze.

Piękno przede wszystkim

Jedną z największych zalet szczotkowanej podłogi jest jej unikalny wygląd. Szlachetność i naturalność w pełni przekłada się na klimat naszego wnętrza. Struktura drewna dzięki szczotkowaniu jest wyczuwalna poprzez dotyk i znacząco widoczna. Taka podłoga doskonale nadaje się do wnętrz w stylu skandynawskim, rustykalnym, eklektycznym czy vintage. Szczotkowane przez nas drewno sprawdzi się jako posadzka zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, np. na przydomowym tarasie.

Naturalna odporność

Do zalet szczotkowanej podłogi drewnianej zaliczyć można nie tylko jej niepowtarzalny wygląd, ale również podwyższoną wytrzymałość. Drewniana powierzchnia jest odporna na wszelkie zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne , które nie są niedostrzegalne na tak wykonanej przez nas podłodze, która jest w dodatku antypoślizgowa.